Kontakt

Showroom

Bredgade 76
1260 Copenhagen K
Danmark
Telefon +45 8621 5300

Showroomet er midlertidig lukket.
Vi henviser til en af vores forhandlere. Find dem her.

Kontakt aga@erik-joergensen.com for yderligere information

Erik Jørgensen Møbelfabrik A/S

Industrivænget 1
5700 Svendborg
Danmark
Telefon: +45 62 21 53 00
Fax: +45 62 22 90 24
Mail: info@erik-joergensen.com

Stockholm showroom

Sibyllegatan 21
11442 Stockholm
Sverige

Åbent efter aftale

Telefon +45   2679 1192 Jesper Pedersen

Oslo showroom

Drammensveien 130 A
0277 Oslo
Norge

Åbent efter aftale

+47 9118 9020 Carsten Berentsen

Erik Jørgensen salgsteam

Henrik Lund

Area Sales Manager
Bolig Danmark Vest
+45 3053 2993
hl@erik-joergensen.com

Ole Skyum

Sales Manager
Bolig Danmark Øst
+45 4010 5600
os@erik-joergensen.com

Emil Markussen

Area Sales Manager
Contract DK
+45 23624242
em@erik-joergensen.com

Jesper Pedersen

Export Sales Manager
+45  2679 1192
jpt@erik-joergensen.com

 

 

Anders Haaning

Area Sales Manager
Asia and North America
+452784 9072
aha@erik-joergensen.com

 

Carsten Berentsen

Area Sales Manager
Norge
+47 911 89 020
cb@erik-joergensen.com

Jesper Pedersen

Export Sales Manager
Sverige
+45  2679 1192
jpt@erik-joergensen.com

Internationalt salgsteam

Belgien

Peter Gallet

Agent
+32 495111276
peter@swytch.be

Canada

Arne Nordtorp

Agent
+1 416 968 2768
ano@torpinc.com

 

England

Alice Breed

Agent
+44 845 222 2002
alice@dnapartners.co.uk

Frankrig

Arno Colantonio

Agent
+33 6 11766247
arno@in-mezzo.com

Holland

Antonie Van Loon

Agent
+31 (0)6 36505101
antonie@avlagenturen.nl

Irland

Alice Breed

Agent
+44 845 222 2002
alice@dnapartners.co.uk

Island/Færøerne

Ole Jørgensen

Director & Sales Manager
+45 4092 9206
OJ@erik-joergensen.com

Japan

Anders Haaning

Export Sales Manager
Asia and North America
+452784 9072
aha@erik-joergensen.com

Kina

Christophe Lefevre

Agent
+852 9712 7140
Awarddesigninternational@hotmail.com

Korea

Yoon Hee Lee

Agent
+82-2-3785-0863
yoonhee.lee@a-hus.net

Luxembourg

Peter Gallet

Agent
+32 495111276
peter@swytch.be

Polen

Przemek Gomolka

Agent
+48 600 872 001
przemek.gomolka@gmail.com

Portugal

Manuel Teule

Agent
manuel.teule@bespoke.es

Rusland

Jesper Pedersen

Export Sales Manager
+45  2679 1192
jpt@erik-joergensen.com

Schweiz

Alain Venzin

Agent
+41 79 635 62 89
venzin-alain@hotmail.com

Singapore

Rhiannon Hils

Agent
+65 8101 2211
rhiannon@danishdesignco.com

Skotland

Alice Breed

Agent
+44 845 222 2002
alice@dnapartners.co.uk

Spanien

Manuel Teule

Agent
manuel.teule@bespoke.es

Sverige

Jesper Pedersen

Export Sales Manager
+45  2679 1192
jpt@erik-joergensen.com

Taiwan

Peggy Chen

Agent
+886-2-27815958 Ext.224
peggy@danese-lealty.com.tw

Tyskland

Andreas Schlüter

Agent Nord/Mitte
(PL.: 0-59999)
+49 1727122063
asct@gmx.de

Bettina Neumayr

Agent Tyskland Syd
+49 (0) 176 800 708 40
info@bettinaneumayr.com
(PL.:60000-99999)

USA

Anders Haaning

Export Sales Manager
Asia and North America
+452784 9072
aha@erik-joergensen.com

Østeuropa

Jesper Pedersen

Export Sales Manager
+45  2679 1192
jpt@erik-joergensen.com

Østrig

Bernhard Vorich

Agent
+43 664 54 28 454
bernhard@vorich.at

PR og kommunikation

Amalie Gram

Creative Communication Manager
+45 8174 7227
aga@erik-joergensen.com