Kontakt

Showroom

Bredgade 76
1260 Copenhagen K
Danmark
Telefon: +45 86 21 53 00

Åbent mandag – fredag 09-13
Ring for at aftale besøg udenfor åbningstiderne +45 8174 7227

Erik Jørgensen Møbelfabrik A/S

Industrivænget 1
5700 Svendborg
Danmark
Telefon: +45 62 21 53 00
Fax: +45 62 22 90 24
Mail: info@erik-joergensen.com

Stockholm showroom

Sibyllegatan 21
11442 Stockholm
Sverige
Telefon +46 7056 17 326

Åbent tirsdag og torsdag 16:45 -19

Oslo showroom

Drammensveien 130 A
0277 Oslo
Norge

Åbent efter aftale

+47 9118 9020 Carsten Berentsen

Erik Jørgensen salgsteam

Dorte Jensen

Area Sales Manager
Kontrakt Danmark
+45 2013 5320
dj@erik-joergensen.com

Henrik Lund

Area Sales Manager
Bolig Danmark Vest
+45 3053 2993
hl@erik-joergensen.com

Ole Skyum

Sales Manager
Bolig Danmark Øst
+45 4010 5600
os@erik-joergensen.com

Jesper Pedersen

Export Sales Manager
+45  2679 1192
jpt@erik-joergensen.com

 

 

Brian Bøg

Country Sales Manager
Export
+45 2960 1843
bb@erik-joergensen.com

Carsten Berentsen

Area Sales Manager
Norge
+47 911 89 020
cb@erik-joergensen.com

Jan Axlund

Area Sales Manager
Sverige
+46 7056 17 326
ja@erik-joergensen.com

Internationalt salgsteam

Belgien

Peter Gallet

Agent
+32 495111276
peter@swytch.be

Canada

Arne Nordtorp

Agent
+1 416 968 2768
ano@torpinc.com

 

England

Alice Breed

Agent
+44 845 222 2002
alice@alicebreedagency.com

Frankrig

Arno Colantino

Agent
+33 1 74646342
arno@inmezzo.fr

Holland

Antonie Van Loon

Agent
+31 (0)6 36505101
antonie@avlagenturen.nl

Irland

Alice Breed

Agent
+44 845 222 2002
alice@alicebreedagency.com

Island/Færøerne

Ole Jørgensen

Director & Sales Manager
+45 4092 9206
OJ@erik-joergensen.com

Japan

Jesper Pedersen

Export Sales Manager
+45  2679 1192
jpt@erik-joergensen.com

Kina

Christophe Lefevre

Agent
+852 9712 7140
Awarddesigninternational@hotmail.com

Korea

Yoon Hee Lee

Agent
+82-2-3785-0863
yoonhee.lee@a-hus.net

Luxembourg

Peter Gallet

Agent
+32 495111276
peter@swytch.be

Polen

Przemek Gomolka

Agent
+48 600 872 001
przemek.gomolka@gmail.com

Portugal

Manuel Teule

Agent
manuel.teule@bespoke.es

Rusland

Brian Bøg

Country sales manager
Export
+45 2960 1843
bb@erik-joergensen.com

Schweiz

Alain Venzin

Agent
+41 79 635 62 89
venzin-alain@hotmail.com

Singapore

Rhiannon Hils

Agent
+65 8101 2211
rhiannon@danishdesignco.com

Skotland

Alice Breed

Agent
+44 845 222 2002
alice@alicebreedagency.com

Spanien

Manuel Teule

Agent
manuel.teule@bespoke.es

Sverige

Jan Axlund

Area Sales Manager
+46 7056 17 326
ja@erik-joergensen.com

Taiwan

Peggy Chen

Agent
+886-2-27815958 Ext.224
peggy@danese-lealty.com.tw

Tyskland

Andreas Schlüter

Agent Nord/Mitte
(PL.: 0-59999)
+49 1727122063
asct@gmx.de

Brian Bøg

Country Sales Manager
Export
(PL.:60000-99999)
+45 2960 1843
bb@erik-joergensen.com

USA

Jesper Pedersen

Export Sales Manager
+45  2679 1192
jpt@erik-joergensen.com

Østeuropa

Brian Bøg

Country sales manager
Export
+45 2960 1843
bb@erik-joergensen.com

Østrig

Brian Bøg

Country sales manager
Export
+45 2960 1843
bb@erik-joergensen.com

PR og kommunikation

Amalie Gram

Creative Communication Manager
aga@erik-joergensen.com

+45 8174 7227